Сайтқа кіру
Мұғалімнің аты-жөні: Ниязов Серік | География пәні 8 А сыныбы | Қармақшы ауданы Төретам кенті №80 мектеп-гимназия | ||||
11.10.2013 | 5 күн | 4сабақ | ||||
Сабақтың тақырыбы: | Ұлы Жібек жолы. | |||||
Мақсаты | 1.Ұлы Жібек жолы жайында тарихи-мәдени түсінігін дамыту. 2.Оқушылардың уақыты тиімді пайдалануға дағдыландыру, оқушы бойында өз бетімен білім алуын, өзін-өзі реттеу дағдыларын қалыптастыру . | |||||
Сілтеме | География 8 сынып оқулығы, Авторлары:Ә.Бейсенова. Қ.Карпеков. 2012 жыл | |||||
Оқыту нәтижесі | 1.Ұлы Жібек жолының тарихи-мәдени маңызын түсінеді. 2.Топпен жұмыс жасауды үйренеді,өзіндік ой-пікірін нақтылап білдіретін болады. | |||||
Түйінді идеясы | Ерте кезеңдегі жазбалар, тарихымызды ұғынуымызға әсері ұшан-теңіз. | |||||
Әдіс-тәсілдер | 1. Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер. 2. Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету. 3. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау. 4. Оқыту мен оқуда ақпараттық-коммуникациялық технологияларды пайдалану. 5. Талантты және дарынды балаларды оқыту. | |||||
Ресурстар | Интерактивті тақта, Электронды оқулық 8 сынып. | |||||
Сабақтың кезеңдері
| Уақыты | Сабақтың мазмұны | ||||
Мұғалімнің іс-әрекеті | Тапсырма мазмұны | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | |||
Ұйымдасты ру кезеңі
|
2минут
| Амандасу, сабаққа дайындығын, құралын тексеру.топқа бөлу,бағалау парақшасын беру,топ мүшелерінің міндетін түсіндіру. |
Ерте кезеңдегі саяхатшылар аттары жазылған(Геродот, Страбон, Птоломей) қағаздар бойынша топқа бөлінеді. | Амандасуы, Топқа бөлінуі, бағалау парақшасын орындайды. Тобындағы 5 рөлді: төраға, баяндамашы, хатшы, уақыт сақшысы және бақылаушыларды анықтайды. | Ұтымды ұйымдастырылған топты мадақтау. | |
Үй тапсыр масын сұрау кезеңі
| 10 минут
| Оқушылардан «Ыстық орындық»әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрау.
| Әр топтан өз қалаулары бойынша 1 оқушы шығып, оқушылардың сұрақтарына жауап береді, жауап жоқ болса, мұғалім топ мүшелеріне сұрақты бағыттайды.Сабақта қамтылмаған қосымша сұрақты мұғалім қояды. |
Оқушы үй тапсырмасы бойынша сұрақтар қояды және ереже бойынша жауап береді.
| Топтық бақылау парағы. Мадақтау
| |
ІІІ Жаңа сабақкезеңі | 2 минут | Электронды оқулықтан жаңа тақырыпқа байланысты жаңа сабақ көрінісін көрсетеді. | Ұлы жібек жолы керуен жолдары жайында электронды оқулықтан көріністер беріледі. | Электронды оқулықтан көріністер көреді, ой түйіндейді. | - | |
2 минут | Мұғалім жаңа сабақ көрінісінен кейін, ашық сұрақтар қойып, жаңа тақырыпты оқушылармен бірге диалог жүргізе отырып бірге анықтайды. | Ашық сұрақтар: Не себепті қарапайым сауда керуенін "Ұлы Жібек жолы" деп атаймыз ? Ұлы Жібек жолының маңызы кандай? | сұрақтарға жауап береді, сабақтың тақырыбын анықтайды.
| Мадақтау. | ||
Тапсырма
| 5 минут | Мағынаны тап ойыны Жұптық жұмыс Берілген сөздердің мән-мағынасын,ұқсастықтарын қай жерде орналасқанын тауып кестені толтырады. | Оқушылар жұптаса отырып тапсырманы орындайды және ол келесі топтағы жұпқа жауаптарын береді, ол жұп тапсырманы талқылап бағалайды,қамтылмаған тұстарын жазып,қайтарып береді.
| Берілген атаулардың мағасынын тауып, ол жайында сипаттауы тиіс. | Жұптардың өзара бағалауы. Топтың бағалау парағы | |
Сергіту сәті | 2 минут | Оқушылармен бірге сергіту сәтін жасау. | Сергіту сәтін интерактивті тақтадан көрсету. | Интерактивті тақтадағы би қимылдарын қайталайды. | - | |
Тапсырма |
12 минут | Әңгіме-дебат ережесімен таныстыру. Сайысымыздың ережесі: | Тақырыбы:Ұлы Жібек жолы көне дәуірде, ал қазіргі кезеңде батыс Қытай-батыс Еуропа Қазақстан үшін қажет пе? Әңгіме -дебат ережесі бойынша айтылатын ұсыныстар нақты және дәлелдемелері болуы тиіс,қағаз шиыру арқылы даттаушы. жақтаушы және бақылаушы топты анықтаймыз. |
1. Екі фракцияда 6 спикерден болады. 3Өзіндік ұстанымдарын қорғайды. | Топтық бақылау парағы және 2 жұлдыз,1 ұсыныс арқылы бағалайды.
| |
5 минут | Сәйкестендіру тест тапсырмасын береді.
| Жаңа сабақ бойынша жеке жұмысқа сәйкестендіру тест тапсырмасы беріледі.Орындалған тапсырманы қасындағы жұбына береді, ол тапсырманы тексеріп балдық жүйемен бағалайды. | Оқушылар тест тапсырмасын орындайды. | Жұптық бағалау Топтық бағалау парағы . | ||
Қорытынды бөлім Бағалау
| 3 минут | Сабақты қортындылау, Бағалау парақшасы арқылы оқушылар белсенділігін анықтайды. | Бағалау шынайы және әділ болуы басты назарда ұстауды тапсырылады. Топ төрағасының қортындылырына келісімдерін білу. | Топтың бағалау парақтары арқылы төраға есеп береді - | ||
Кері байланыс | 1 минут | Кері байланыс стикерлерін жинау, талдау. | Топтың әр мүшесі рефлексия стикерге жазады Мен білмедім Мен білемін Мен білгім келеді. | Рефлексиялық картаға стикерлерін жапсырады - | ||
Үйге берілетін тапсырма | 1 минут | №5 тақырыпты оқу,Ұлы Жібек жолы тақырыбына сурет салып келу. | Суретте осы тарихи-мәдени бөліктерді ашатын бейнесі, мазмұнының нақтылығы болуы керек .. | Үйге берілген тапсырманы күнделіке жазып алады |
- 6909487
Пікір жазылған жоқ, алғашқы болыңыз!
Пәндер
Ұстаздарға
Оқушыларға
Лауазым иелеріне
Блогтағы жазбалар
Mail.ru тобымызға қосыл
Facebook парақшамыз
VK.COM тобымызға қосыл