Сайтқа кіру
Пәні | Биология. 05.01.2015ж | |||
Сыныбы | 11 сынып | |||
Сабақтың тақырыбы | Мезозой заманның бор кезеңі пайда болуы | |||
Мақсаты | üмакроэвалюцияның негізгі сипаттамаларын талдап, талқылау, эвалюцияның ережелеріне мән беру üтүрдің-эвалюциялық бірлік екендігін өз беттерімен оқып, зерттеуге бағыттау | |||
Күтілетін нәтижелері | üмакроэвалюцияның ережелерін, негізгі сипаттамаларын талдайды, түсінеді түрдің-эвалюциялық бірлік екендігін өз беттерімен оқып, зерттеу, сипаттау жұмыстарын жүргізе алады | |||
Сабақ кезеңдері | Бағалау | Ресурстар | ||
Кіріспе | Ұйымдастыру. Амандасу. Топқа бөлу. Мұғалім оқушыларды топқа бөлуді ұйымдастырады. | Амандасады. Органоидтардың суретін құрастыру арқылы 3 топқа бөлінеді. Топ басшыларын сайлайды. | Критерий арқылы бағлау Формативті бағалау: «Қолпаштау», «Смайлик», «Шапалақтау»,Екі жұлдыз, бір тілек Топ басшылары топ мүшелерін бағалайды. | Суреттер, плакаттар, презентация, стикерлер Р.Сәтімбеков §23 А-2011, Ковшарь Қосымша материалдары |
Тұсаукесер | ДБЖ таныстырылымдар тыңдалады Эвалюциялық жүй құру тапсырылады І топ Архей ІІ топ Протерезой ІІІ топ Мезозой | Әр кезеңнің өз ерекшелігін ғалымдардың теорияларымен сәйкестендіру! Оқушылар өздеріне берілген тапсырмадан тірек сызба құрастырып, эвалюциялық жүйесіне мән беру керек | ||
Негізгі бөлім | Жаңа тақырыпты өздігінен меңгеру. Тақырыпты өздігінен оқуға тапсырады. ББҮ кестесі толтырылады Тақырыптағы негізгі ойды анықтау. Тақырыпты толық игеру мақсатында топ мүшелері бір-біріне түсіндіруді ұсыну. Формативті бағалау: «Қолпаштау», «Смайлик», «Шапалақтау». Сергіту сәті. Кеңейтілген тапсырма: А)Терминдік сөздермен жұмыс. В)Схема құру С)Болжалды жоспар құру | Оқушылар мәтінмен жұмыс жасайды, жұптар бір-біріне түсіндіреді.Керекті мәліметтерді жазып отырады, білген ақпараттарымен бөліседі. Оқушылар топішілік мәлімет алмасулар жүреді. Қалыптасқан пікірді топтастыру стратегиясына байланысты ойларын сыныптастарымен талқылайды. Оқушылар өз ойларын айтады. Оқушылар бір-бірін «Смайликтер» арқылы бағалайды. Топ басшылары топ мүшелерін бағалайды. Оқушылар сазға билеп денесін сергітеді. Оқушылар өз мүмкіндігіне қарай тапсырмаларды орындайды. | ||
Қорытынды Сабақ соңындағы рефлексия: Үйге тапсырма: | «Сұрақтар жәрмеңкесі ұйымдастырылады» әдісі арқылы сабақты қорытындылау. Синквейн жазу Эссе | Оқушылар ролдік ойындарды ойнайды, сабақта өткен материалды қайталап, бекітеді. Оқушылар стикерге өз ой-пікірлерін жазып, арнайы плакатқа жапсырады. Эссе «Мен ғалым болсам, тіршілікті болжар едім .........» Күнделіктеріне жазу |
Биология → Мезозой заманның бор кезеңі пайда болуы (ҚМЖ 11 сынып)
- 6715000
Пікір жазылған жоқ, алғашқы болыңыз!
Пәндер
Ұстаздарға
Оқушыларға
Лауазым иелеріне
Блогтағы жазбалар
Mail.ru тобымызға қосыл
Facebook парақшамыз
VK.COM тобымызға қосыл