Сайтқа кіру
Пәні | Биология | Сынып:8 | Күні: 28.11.2014 | Сабақ: 21 |
Тақырыбы | Сүйек типтері және олардың байланысуы | |||
Сабақ мақсаты | Оқушыларға қаңқадағы әрбір сүйектің өз орны мен маңызыболатынын түсіндіру, қаңқадағы сүйек типтерін айыра білу, сүйектің байланысу түрлерімен танысу. | |||
Нәтижесі | 1.Сүйектің типтерін айыра біледі 2.Сүйектің байланысын анықтайды. 3.Сүйек аурулары туралы әңгіме жүргізеді. | |||
Әдіс-тәсілдер | АКТ, сын тұрғысынан ойлау, диалог, топтық жұмыс, жеке жұмыс, сергіту сәті, постер қорғау, әңгімелеу, рефлексия | |||
Бағалау | Бағалау парағы (критерийлерге қарап бағалау), смайликтер, | |||
Ресурстар, кабинет жабдықталуы, көрнекіліктер | компьютер, интерактивті тақта, оқулық, флипчарт, фломастер, стикер, плакаттар, бағалау парақтары, үлестірме материалдар | |||
Кезең | Уақыт | Мұғалімнің әрекеті | Оқушының әрекеті | |
Ұйымдастыру | 2 минут | Оқушылармен амандасу, түгендеу, назарын сабаққа аудару.Оқушыларды топқа бөлу | Амандасады. Оқу құралдарын дайындайды Топқа бөлінеді. І-топ: «Травматология», 2-топ: «Ортопедия » | |
Үй тапсырмасын сүрау | 8 минут | І.Топтық жұмыс орындауды тапсырады. І-топ: Сүйектің құрылысы 2-топ: Сүйектің химиялық құрамы ІІ.Семантикалық карта толтыру ІІІ. Жеке жұмыс. Суретке анықтама беру | Әр топ берілген тапсырманы орындайды, сұрақтарға толық жауап береді. Семантикалық картаны толтырады. Суретке анықтама береді. | |
Қызығушылықты ояту | 2 минут | Үй тапсырмасын қорытындылап оқушыларға сұрақтар қояды. Қойылған сұрақтар арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашады. | Оқушылар қойылған сұрақтарға жауап бере отырып, сабақтың тақырыбын анықтап мақсатын қоямыз | |
Мағынаны ажырату | 15 минут | Жаңа сабақта слайд қолданады 1-Сүйек типтеріне сипаттама беру Қысқа сүйек, Жалпақ сүйек, Ұзын сүйек 2.Сүйектің байланысуы: Қозғалатын, жартылай қозғалатын, қозғалмайтын 3. Буын түрлері 4. Бас сүйектің жік арқылы байланысуы 5.Сүйек аурулары (Сколиоз, жалпақтабандылық) | .Слайд арқылы оқушылар бүгінгі сабақтың тақырыбын, мақсатын анықтайды… Оқулықты оқи отырып, білімдерін жетілдіреді, топ ішінде талдай отырып, бір-біріне түсіндіреді. Таныстырым әзірлейді, қорғайды | |
Сергіту сәті | 3 минут | Сергіту сәтін интерактивті тақтадан көрсету | Оқушылар «Қаңқа биі» жаттығуын орындайды. | |
Ой толғаныс | 8 минут | Мәтінмен танысуды тапсырадыӘр топқа тапсырма беріледі. 1.«Түйінде» Топтық жұмыс постер қорғауды тапсырады 2 .“Сүйек картасын” толтыру 3.“Сиқырлы сурет”/ шаршыдағы суретке сипаттама беру / 4. «Сандық лабиринт» 5. “Сүйек картасын” толтыру 6. “Зерделе” / тест жұмысы / | Өз ойларын ортаға салады, тапсырманы орындайды, Семантикалық карта толтырады.Оқушылар тапсырмаға постер орындайды. І-топ: Сүйек типтері І-топ: Сүйек байланыстары Семантикалық карта толтырады. Тест орындайды. | |
Бағалау | 3 минут | Формативті бағалау: Оқушыларды мадақтап, бағалауБағалау парақшасы арқылы оқушылар белсенділігін анықтайды. | Топтың бағалау парақтары арқылы төраға есеп береді | |
Үйге тапсырма. | 1 минут | Үйге тапсырма береді, Қорытындылайды 1. § 21 Сүйек типтері және олардың байланысуы 2. №8 зертханалық жұмыс Омыртқа жотасының иілгіштігін, бұлшықеттер мен сүйектерінң орналасуын анықтау 3. “Сүйек аурулары” тақырыбында реферат жазу. | Үй тапсырмасын дәптерге жазып алады. | |
Рефлексия | 3 минут | Сабақтың мақсатына орай қандай нәтижеге қол жеткізгені туралы сұрау | Не үйрендім? Не білгім келеді? Келесі сабаққа ұсыныс пікірлер, талап-тілектер |
- 6961836
Пікір жазылған жоқ, алғашқы болыңыз!
Пәндер
Ұстаздарға
Оқушыларға
Лауазым иелеріне
Блогтағы жазбалар
Mail.ru тобымызға қосыл
Facebook парақшамыз
VK.COM тобымызға қосыл